تفاوت چاپ افست با چاپ دیجیتال

شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که هنگامی که کاتالوگ ، بروشور ، کارت ویزیت ، ست اداری، پوستر و ....را طراحی میکنید برای چاپ این طرح ها دچار سردرگمی شده باشید. زمان مراجعه به مراکز چاپ با ارائه پیشنهادهای چاپی چاپخانه ها تفاوت آن را درک نکرده باشید و تصمیم درست برای چاپ محصولات خود نگرفته باشید که باعث ضرر های مالی و کیفیت چاپی شما می شود.
ما در این مقاله که به صورت اختصاصی از گروه طراحی و چاپ اوتیس اصفهان خدمت شما ارائه می دهیم سعی داریم مهمترین تفاوت های چاپ افستو چاپ دیجیتال را به شما ارائه دهیم.


قیمت چاپ افست و چاپ دیجیتال

شاید در نگاه اوا هزینه چاپ افست نسبت به هزینه چاپ دیجیتال گران تر به نظر برسد ولیکن این روند کاملا برعکس است. چاپ دیجیتال در تیراژ پایین قیمت پایین تری نسبت به چاپ افست دارد ولیکن در تیراژ های بالا صد در صد چاپ افست به صرفه تر است.
برای مثال زمانی که شما یک کارت ویزیت را برای تیراژ ۱۰۰۰ عددی چاپ آماده میکنید قیمت چاپ افست به صرفه تر و کیفیت بهتری نصبت به چاپ دیجیتال خواهد داشت.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

چاپ افست چیست؟

تکنولوژی چاپ افست با استفاده از صفحات که معمولا از آلومینیوم ساخته شده است که برای انتقال یک تصویر روی پتو "لاستیکی" استفاده می شود و سپس آن تصویر را بر روی ورق کاغذ قرار می دهد.در چاپ افست جوهر به طور مستقیم بر روی کاغذ منتقل نمی شود. چاپ افست بهترین انتخاب است، زمانی که مقادیر بزرگتر مورد نیاز است، و تولید دقیق رنگ را فراهم می کند، و از دقت و کیفیت چاپی خوبی بهره مند می شوید.


توضیحات برای عکس ثبت نشده

چاپ دیجیتال چیست؟

در چاپ دیجیتال از صفحات استفاده نمی کنند، و به جای آن از گزینه های مانند تونر (مانند پرینتر لیزری) و یا پرینتر های بزرگتر که از جوهر مایع استفاده می کنند استفاده می شود. چاپ دیجیتال هنگامی که مقادیر کمتری مورد نیاز است، درخشان می شود.یکی دیگر از مزایای چاپ دیجیتال این است که قابلیت داده های متغیر است. هنگامی که هر قطعه به یک کد منحصر به فرد، نام یا آدرس نیاز دارد، دیجیتال تنها راه است. چاپ افست می تواند این نیاز را نداشته باشد.
در حالی که چاپ افست یک روش فوق العاده برای تولید پروژه های چاپ عالی است، بسیاری از شرکت ها یا افراد نیاز به کارهای بزرگ ۵۰۰ یا بیشتر ندارند و بهترین راه حل چاپ دیجیتال است.


مزایای چاپ دیجیتال چیست؟

هزینه های راه اندازی برای اجرای کوتاه مدت کم است
وقتی که به آن نیاز دارید، فقط مبلغی را که لازم دارید پرداختکنید
حداقل مقادیر کم (به اندازه ۱، ۲۰ یا ۵۰ قطعه)
چاپ دیجیتال
سیاه و سفید ارزان قیمت
قابلیت داده های متغیر (نام، آدرس، کد یا شماره می تواند به آسانی انجام شود)
تکنولوژی پیشرفته کیفیت دیجیتال را برای استفاده های بیشتر قابل قبول ساخته است


مزایای چاپ افست چیست؟

مقادیر زیادی را می توان به صورت موثر تولید کرد
هرچه چاپ می کنید، ارزان تر قیمت هر قطعه است
انواع متنوعی از انواع کاغذ با سفارشی را می توان مورد استفاده قرار داد
جوهر های سفارشی خاص مانند رنگ های فلزی و پنتون در دسترس هستند
بالاترین کیفیت چاپ
، با جزئیات بیشتر و وفاداری و ماندگاری رنگ
امکان چاپ در سایز های متفاوت 

توضیحات برای عکس ثبت نشده

چه نوع چاپی مناسب برای پروژه چاپ بعدی شما است؟

چاپ افست و چاپ دیجیتال هر دو روش چاپی مفیدی هستند. هر کدام از مزایای خاص به نیازهای پروژه شما را دارند. هنگامی که شما نیاز به اجرای بزرگتری از یک پروژه دارید، یا از یک رنگ خاص برای نام تجاری خودتان استفاده می کنید، چاپ افست تنها راه رفتن است. شما همچنین می توانید از انواع بسیار متنوعی از رنگهای سفارشی و جوهر های تخصصی مانند رنگ های فلزی یا فلورسنت در فرآیند چاپ افست استفاده کنید.
اگر یک اجرای کوچک کمتر از ۱۰۰ یا نیاز به آدرس فرد یا اطلاعات مورد نیاز باشد، دیجیتال راه حل شماست. بهترین بخش این است که به عنوان یک کسب و کار چاپ دیجیتال نیاز های شما را در تیراژ پایین انتخاب می کند.

تمامی حقوق این سایت متعلق به outis.ir