راز طراحی لوگوی شرکت های خوراکی

طراحی لوگوی شرکت کوکاکولا

کوکاکولا نام برند آمریکایی است که تولید نوشابه گازدار میکند.شرکت کوکاکولای آمریکا در سال ۱۸۸۶ شروع به تولید نوشابه های گازدار کرد.کوکاکولا برای اولین بار توسط جان پمبرتون داروساز آمریکایی و در شرکت مواد شیمیایی او ابداع شد.
دکتر جان پمبرتون پس از اینکه قانون منع استفاده از نوشیدنی های الکی در سال ۱۸۸۶ به تصویب رسید تصمیم گرفت نوشیدنی های بدون الکل خود را روانه بازار کند. نام برند کوکا کولا از ترکیب دو جزء تشکیل دهنده این نوشابه گرفته شد.بخش اول کوکا از کوکائین که از برگ کوکا گرفته می‌شد و بخش دوم کولا از عصاره کافئین دانه کولا انتخاب شد. در سال ۱۹۰۵ کوکائین از ترکیب اصلی این نوشابه حذف گردید. شاید باید فرانک رابینسون دفتردار و حسابدار دکتر پمبرتون را طراح لوگوی شرکت کوکاکولا دانست، وی با دست خط خوب خود نام کوکاکولا را نوشت و از آنجا که این تایپوگرافی مورد پسند دکتر پمبرتون قرار گرفت این طراحی فونت تبدیل به لوگوی شرکت کوکاکولا شد و روی تمام محصولات این شرکت قرار گرفت. طراحی فونت این لوگو در چندین سال، مورد تغییرات متفاوتی قرار گرفت. ولیکن از سال ۲۰۰۰ تا به امروز لوگوی شرکت کوکاکولا دیگر تغییر نکرده است. باید توجه داشت که در طراحی لوگوی این شرکت از هیچ نمادی استفاده نشده و در سادگی تمام از یک تایپوگرافی قابل خواندن در طراحی لوگوی این شرکت استفاده شده است. امروزه شرکت کوکا کولا یکی از بزرگترین برند های تولید نوشیدنی در جهان است.


توضیحات برای عکس ثبت نشده

طراحی لوگوی شرکت پپسی

شرکت پپسی نام یک برند دیگر تولید نوشابه گازدار است که در سال ۱۹۶۵ و در پی تلفیق شدن با شرکت فریتو-لی شروع به فعالیت گسترده کرد. این نوشابه گازدار بی شک رقیب اصلی شرکت کوکا کولا است. شرکت پپسی ۱۸۹۸ در کارولینا پدید آمد و لوگوی این شرکت طی سال ها مورد تغیرات فراوانی شد. این لوگو طی تغییرات فراوان درسال ۱۹۰۷ در MEXICO ثبت شد. شاید برای شما جالب باشد که بدانید هزینه طراحی لوگوی این شرکت بیش از یک میلیارد دلار شده.ابهامات زیادی در مورد مفهوم طراحی این لوگو است و برای همین تاکنون به طور دقیق معانی مختلفی از این لوگو برداشت شده.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

طراحی لوگوی فروشگاه زنجیره ای مک دوناندز

مک دوناندز در سال ۱۹۴۰ توسط ریچارد و موریس مک‌دونالد، با مشارکت ری کراک در سن برناردینو، کالیفرنیا شروع به فعالیت کرد.این فروشگاه زنجیره با بیش از ۳۵۰۰۰ شعبه در ۱۹۹ کشور جهان در حال فعالیت و تولید وعده های غذایی است.
در طراحی لوگوی این شرکت حرف M که به صورت زرد طلایی است و حالت و فرم سیب زمینی سرخ کرده را دارد تداعی کننده خدمات این فروشگاه زنجیره ای است.
لوگوی این شرکت با مناسب های مختلفی دارای تغییرات زیادی شده است.برای مثال تغییر لوگوی مک دوناندز در روز زن بود که به همین مثال حرف M خود را برعکس کرد تا به W تبدیل شود و اولین حرف کلمه WOMAN که معنی زن را میدهد باشد.


توضیحات برای عکس ثبت نشده

طراحی لوگوی فروشگاه زنجیره ای کی اف سی

کی اف سی kfc مخفف عبارت (Kentucky Fried Chicken) است. فروشگاه زنجیره کی اف سی یکی دیگر از موفق ترین فروشگاه های غذایی دنیاست.لوگوی شرکت کی اف اسی درست از روی چهره بنیان گذار این فروشگاه زنجیره الهام گرفته شده است . در طراحی لوگوی این شرکت تصویر کلنل هارلند در کنار اسم این شرکت که مخفف مرغ سوخاری کنتاکی است قرار گرفته است .

توضیحات برای عکس ثبت نشده
تمامی حقوق این سایت متعلق به outis.ir