طراحی لوگو وبسایت

طراحی لوگو وبسایت

لوگوی یک وب سایت مهمترین عامل جذب کننده یک وب سایت است و نقش مهمی در جذب مشتری وب سایت دارد. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که هنگام خرید کتاب اولین چیزی که برایتان جذاب است طرح جلد کتاب بوده تا محتوای آن، طراحی لوگوی وب سایت هم مانند جلد یک کتاب در فروش دخالت مستقیم دارد. برای داشتن یک طراحی لوگو برای وبسایت خود باید نکاتی را رعایت کنید تا نتیجه مناسبی در فروش از طریق وب سایت به دست بیاورید. در ادامه این مقاله به بررسی نکاتی در ارتباط با طراحی لوگوی وب سایت خواهیم پرداخت.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

بازار هدف

برای داشتن یک طراحی لوگوی مناسب برای  وب سایت باید دقت کرد که مخاطب شما کسانی هستند که در نت به دنبال خدمات و محصولات هستند و روزانه چندین صفحه اینترنتی را مشاهده می کنند. پس لوگوی شما باید مناسب و مدرن باشد نه یک لوگو به سبک قدیمی.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

رنگ

با توجه به اینکه لوگو در دیوایس های همچون موبایل،تبلت،کامپیوتر دیده میشود شما باید از رنگ های RGB استفاده کنید.بهتر است با توجه به نوع کاربر و محصول خود رنگ انتخابی شما رنگ جذابی باشد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

فونت

درست مثل رنگ فونت هم نقش مهمی در موفقیت یک لوگوی وبسایت دارد.فونت انتخابی یا تایپوگرافی استفاده شده در طراحی لوگوی وب سایت باید به نحوی انتخاب شود که در نقاط مورد استفاده شده در وب سایت خوانا و قابل درک باشد.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

لوگو مناسب اپلیکیشن

طراحی لوگو اپلیکیشن باید به نحوی باشد که زمانی که در سایز موبایل استفاده می شود قابل خواندن و درک درست باشد، با گسترش علم و تکنولوژی استفاده از لوگوهای مینیمال در بین اپلیکیشن ها بسیار زیاد شده.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

جدایی فونت از لوگو

اگر لوگوی وب سایت شما شامل دو بخش نوشتار و تصویر است باید بر این موضوع دقت داشته باشید که هرکدام (فونت و تصویر) جدا از هم قابل استفاده می باشد.


لوگو دو زبانه

در طراحی لوگوی وب سایت یا طراحی لوگوی اپلیکیشن باید دقت داشت که لوگوی انگلیسی هماهنگ با لوگوی فارسی طراحی شود با توجه به پیشرفت کسب کار امکان استفاده از ورژن انگلیسی سایت و اپلکیشن موبایل است.

تمامی حقوق این سایت متعلق به outis.ir