طراحی لوگو در اصفهان

لوگو اصفهان

شاید شما هم در گشت و گذار در شهر اصفهان به طرح های و فرم های مختلفی برخورده باشید، اصفهان یکی از شهرهای سنتی ایران با قدمت فروان در هنر ایران زمین است. از این رو افراد و شرکت های مختلف از هنر این و نقش های سنتی در طراحی لوگوهای اصفهان استفاده کرده اند. در ادامه به برسی لوگو در اصفهان خواهیم پرداخت.


توضیحات برای عکس ثبت نشده

لوگوی شهرداری اصفهان

هر موقع به شهر زیبای اصفهان سفر می کنید، بعد از رودخانه خشک زاینده رود، بیشترین چیزی که به چشمتان می خورد لوگو و آرم شهرداری اصفهان است. لوگوی شهردای اصفهان توسط زنده یاد استاد مرتضی ممیز (پدر گرافیک ایران ) در سال ۱۳۷۰ طراحی شد. در تحلیل اینلوگو به گفته استاد ممیز میتوان گفت در یک طرف نمایش خلاصه ای از جهان و در طرف دیگر، طرح مدرن شده ای از گل اسلیمی که درکاشی های اصفهانی بوده استفاده شده است.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

لوگو دانشگاه اصفهان

دانشگاه اصفهان یکی از دو دانشگاه بزرگ دولتی شهر اصفهان است. در طراحی این لوگو از نمادی استفاده شده که نشان دهنده سر در و محافظت از کلمه دانشگاه اصفهان است و در آن از نقوش تذهبی کاشی های اصفهان استفاده شده، از روی دیگر در طراحی لوگوی این دانشگاه همان نماد نشانه یک قلم جوهری قدیمی است که نشان دهنده دانش است.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

لوگوی شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان

شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان به عنوان یک مرکز مستقل با هدف توسعه بر دانایی از طریق ایجاد مراکز رشد و مراکز علم و فناوری در اصفهان، قطب اقتصادی و صنعتی ایران شکل گرفته است. لوگوی این شرکت توسط استاد استاد محمد حسین حلیمی دانشیار دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران طراحی شده است. در طراحی این لوگو سعی گردیده است تا نمایشگر ارزش‌های هنر ایرانی و اسلامی باشد به همین جهت با الهام از نقوش هندسی یکی از شاهکارهای هنر جهانی در اصفهان مسجد جامع اصفهان مربوط به قرن چهارم هجری، به نتیجه ای مطلوب رسیده است.

توضیحات برای عکس ثبت نشده

لوگوی باشگاه فوتبال فولاد مبارکه سپاهان اصفهان

این باشگاه ورزشی در سال ۱۳۳۲ توسط زنده یاد استاد محمود حریری باشگاهی در اصفهان به نام ( شاهین) تاسیس شد و در سال ۱۳۴۶ با توجه به انحلال باشگاه ورزشی شاهین در تهران تغییر نام داد تا با نام سپاهان پرچم دار ورزش و باشگاه داری در اصفهان باشد. رنگ لوگوی باشگاه سپاهان اصفهان به دلیل رنگ فولاد مذاب و رنگ سازمانی شرکت سپاهان است و در وسط لوگوی اصلی شرکت سپاهان اصفهان قرار دارد.


توضیحات برای عکس ثبت نشده

لوگو دانشگاه صنعتی اصفهان

دانشگاه صنعتی اصفهان یکی از دو دانشگاه بزرگ دولتی استان اصفهان و با ۲۳۰۰ هکتار مساحت، بزرگ‌ترین دانشگاه کشور از لحاظ وسعت است. در طراحی لوگو دانشگاه صنعتی اصفهان با استفاده از نماد کتاب در میان لوگو سعی بر نشان دادن نوع فعالیت این مرکز داشته اند و نماد های پشت کتاب نشان دهنده سرستون های ورودی که نشان دهنده یک مرکز هست استفاده شده است.

توضیحات برای عکس ثبت نشده
تمامی حقوق این سایت متعلق به outis.ir