طراحی لوگو چیست؟

لوگو چیست؟

تصویری است ساخته شده به منظور هویت بخشیدن به یک سازمان می باشد. لوگو ها نشان دهنده ی نماد برند ها و یا هویت های سازمانی می باشد.شما به عنوان یک کسب و کار جدید نیازمند این هستید تا به دنیای دیجیتال امروز توجه ی کافی را داشته باشید و تلاش کنید تا برندی قوی و ماندگار تاسیس کنید. پس از تولید محصول اولین کاری که باید انجام گیرد، طراحی یک آرم مناسب برای آن برند می باشد.لوگو، نشانه، علامت تجاری و یا سمبل، تفاوتی ندارد که آن را چه می نامیم، آن چه اهمیت دارد آن است که این تصویر چهره ی برند شما محسوب می شود. بنابراین،یادگیری هر آنچه به طراحی آرم مربوط می شود از اهمیت زیادی برخوردار است.


توضیحات برای عکس ثبت نشده

شناخت لوگوها

قبل از آن که به بیان جزئیات اینکه لوگو چیست بپردازیم، این نکته اهمیت دارد که یک نشانه یا آرم چگونه باید مورد استفاده قرار بگیرد. رسالت یک لوگو نشان دادن چیستی هویت یک کسب و کار به کمک استفاده از سمبل، امضا و یا علامتی به خصوص می باشد. اما این نکته اهمیت خاصی دارد که یک لوگو باید قادرباشد تا داستان یک برند و یا سازمان را به خوبی نمایش دهد. کار یک نشان این نیست که محصولات برند را به فروش برساند، بلکه یک لوگو وظیفه دارد تا اعتماد مخاطبان را به آن برند خاص جلب کند تا ترغیب شوند از محصولات و یا خدمات آنها استفاده نمایند.نشان ها قصد دارند تا تبدیل به چهره های برند هایی شوند که از آنها استفاده می کنند.


لوگو یا نشانه برای بیان کردن یک عبارت یا بیان یک مفهوم

آرم ها یا نماد شبیه امضا یا نشانه ای برای وجود یا حضور شخص یا موسسه ای است که آرم متعلق به آن است، می باشد. آرم ها در هر جایی که حضور آن موسسه یا شخص یا رویداد صاحب آرم در آن وجود دارد ثبت می گردد و نشان دهنده رد برجای مانده از او در آنجا است ، به طور کلی هر آرم یا نشانه در عین سادگی باید بیان کننده هویت کاری یک شخص ، یک گروه ، شرکت ، یا موسسه باشد و بتوانند هدف کاری خود را به راحتی هرچه بیشتر به مخاطب ارائه دهد .

توضیحات برای عکس ثبت نشده

طراحی نشانه یکی از تخصصهای رایج و منحصر به فرد در طراحی های گرافیکی محسوب می شود و به زمانهای بسیار بسیار دور بر می گردد، آنجا که انسانهای اولیه برای انتقال مفاهیم مربوط به مثلا شکار در یک نقطه، علائمی را روی دیوار غارها ثبت می کردند و هر کجا آن علامت دیده میشد، مفهوم واحدی را به مخاطب و بیننده منتقل می نمود ، از قدیمی ترین نشانه های می توان به نقاشی های غار لاسکو اشاره کرد.. از تحولات مربوط به ثبت نشانه ها در دیواره غارها و کتیبه های سنگی بود که حروف و به تبع آن خط اختراع گشت.


توضیحات برای عکس ثبت نشده

از تحولات مربوط به ثبت نشانه ها در دیواره غارها و کتیبه های سنگی بود که حروف و به تبع آن خط اختراع گشت.
لوگو نشانه یا علامت گرافیکی است که توسط سرمایه داران تجاری، موسسات و حتی اشخاص حقیقی، برای متمایز کردن خود از دیگران در دید عموم، استفاده می شود. لوگوها یا تماما گرافیکی هستند (سمبول یا آیکون) و یا از نام تجاری سازمان یا موسسه تشکیل شده اند (لوگوتایپ یا وردمارک).

به طور کل می توان گفت لوگو یا نشانه بیان کننده هویت است و هر شرکت یا موسسه ای برای بهتر شناخته شدن در بازار کسب و کار و تثبیت در ذهن مشتری و مخاطب میشود، تیم تخصصی اوتیس با بهره گیری از بهترین گرافیست های خلاق و باتجربه سعی برا این دارد که نقش مهمی در شناخته شدن هر برندی در بازار کسب و کار داشته باشد.
تمامی حقوق این سایت متعلق به outis.ir